W środę 16 września 2015 siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Kowar odbył się wernisaż wystawy kowarskiego artysty Bartosza Burgielskiego pt „Natura”. Otwarcie wystawy poprzedziły krótkie koncerty Ludwika Szulii i Anny Burgielskiej oraz Anny Burgielskiej i Ewy Antosik.
     Bartosz Burgielski jest artystą plastykiem oraz terapeutą zajęciowym. Aktualnie pracuje w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kowarach.Ukończył Akademię Sztuk  Pięknych w Łodzi na kierunku tkanina. Jego prace często inspirowane są folklorem i mistycyzmem europejskim oraz prekolumbijski

 

Wystawa Bartosza została zorganizowana w ramach Festiwalu Sztuki Włókna - XLII Międzynarodowego Sympozjum  „Warsztat Twórczy - Kowary 2015”, imprezy która odbywa się w dniach 14 - 27 września 2015 r. już po raz czterdziesty drugi. Organizatorem tego „święta tkaniny” jest Fundacja na rzecz Rozwoju Wrocławskiej Tkaniny Artystycznej. Partnerem jest Gmina Miejska Kowary oraz Stowarzyszenie Miłośników Kowar. Kuratorem generalnym Festiwalu Sztuki Włókna jest prof. zw. Ewa Maria Poradowska-Werszler.