Szanowni Państwo, Przyjaciele SMK !

          Od wielu lat nasze stowarzyszenie stara się  na kulturalnej mapie Kowar zaznaczać swą obecność poprzez organizację wernisaży, koncertów, spektakli teatralnych i innych imprez okolicznościowych. Nasze stałe wystawy pokazują turystom kawałek historii miasta. Staramy się rozwijać miłość do tej naszej Małej Ojczyzny i pamięć u tych co od nas daleko znaleźli się  z różnych przyczyn. To nasza rola, nasza misja i wielka przyjemność. Wielu ludzi z dużym zaangażowaniem pracuje dla społeczności Kowar. Czujemy, że nasza praca jest doceniana, dlatego z coraz większym zapałem podejmujemy nowe wyzwania.

 

Dziś jednak zmuszeni jesteśmy poprosić Państwa o pomoc i wsparcie.

 Wydarzyło się u nas nieszczęście. W siedzibie Stowarzyszenia wybuchł kocioł centralnego ogrzewania . Awaria udaremniła nam realizację zaplanowanych wystaw. Cały czas usuwamy skutki pożaru w pomieszczeniach, a brak odpowiedniej temperatury powoduje, że ocalałe eksponaty niszczeją. Jesteśmy stowarzyszeniem utrzymującym się tylko ze składek członkowskich, które nie wystarczą na pokrycie wszystkich strat. Uzyskaliśmy zgodę Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na zbiórkę publiczną, by móc zebrać pieniądze na remont naszej siedziby. Bardzo prosimy  o wsparcie, a my odwdzięczymy sie pracą i wieloma ciekawymi inicjatywami dla wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Jak powiedział Albert Einstein 'Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia'...i jest to naszą nieodłączną dewizą.

Informujemy, że zbiórka pn. "Odnowienie pomieszczeń wystawienniczych po pożarze kotła centralnego ogrzewania w Domu Tradycji miasta Kowary" otrzymała numer "2015/1362/OR". Dane zawarte w zgłoszeniu zostały zamieszczone na portalu zbiórek publicznych 

Link do indywidualnej zbiórki  "KLIK"

 

STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW KOWAR

NIP 611- 11 – 19 -859     

KONTO  35  1020 2124 0000 8402 0069 7227

REGON  230 180 120      Nr KRS 0000097189