Z przyjemnością informujemy, że Dom Tradycji Miasta - siedziba Stowarzyszenia Miłośników Kowar, po po remoncie, znowu jest otwarty.  

Odmieniony wystrój pomieszczeń wprowadził klimat domowego ciepła. Jeszcze mocniej w budynku czuć teraz mieszczańskie tradycje Kowar. Wrażenie ciągłości historycznej sprawi z pewnością dotyk przedwojennej książki telefonicznej miasta, czy też kartkowanie stuletniej medycznej księgi.

 Na parterze wciąż podziwiać można kolekcję widokówek ukazujących przedwojenne Kowary, na piętrze zaś znalazł się "pokój górnika" z pamiątkami po ówczesnych pracownikach tutejszych kopalni. Sień i pokoje eksponują przedmioty codziennego użytku z XX wieku. Ciekawymi eksponatami są tam maszyny do szycia z lat 40-tych i 60-tych. Na ścianach, tak jak działo się to do tej pory, zawisną prace z ciekawych wystaw czasowych. Aktualnie podziwiać można wystawę fotograficzną uczniów z koła fotograficznego z kowarskiego L.O. pt. ”Mój świat”.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców i turystów do budynku przy ulicy Górniczej 1.

 Godziny otwarcia Domu Tradycji nie zostały zmienione. Zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem we wtorki, czwartki i soboty w godzinach 11:00 - 15:00.